Home » Силен земјотрес ја погоди Романија

Силен земјотрес ја погоди Романија

by Журнал.мк

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Романија во областа Брашов, соопшти романскиот национален институт за истражување и развој за физика на земјата.

Земјотресот се случил во 11:53 часот на 64 километри источно од Брашов со епицентар на длабочина од 110 километри.

Засега нема информации за материјална штета или евентуални жртви во земјотресот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More