Home » Силјановска-Давкова ќе го анализира законот за реорганизација на министерствата, па ќе одлучи дали ќе го потпише

Силјановска-Давкова ќе го анализира законот за реорганизација на министерствата, па ќе одлучи дали ќе го потпише

by Журнал.мк

Претседателката Гордана Силјановска Давкова прво ќе го анализира законот за реорганизација на министерствата, а потоа ќе донесе одлука дали ќе го потпише.

Од кабинетот на Силјановска Давкова велат дека по анализа на претседателката, таа ќе одлучи дали ќе го потпише законот.

„Претседателката го разгледува и анализира законот и во наредниве денови ќе донесе одлука во врска со потпишување на указот за негово стапување на сила“, велат од таму.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More