Home » Силјановска: Ќе ги помилувам осудените за 27-ми Април

Силјановска: Ќе ги помилувам осудените за 27-ми Април

by Журнал.мк

Кандидатката за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, вчера во емисијата Вин-Вин на ТВ Телма изјави дека доколку стане претседателка ќе ги помилува лицата осудени за упадот во собранието на 27ми Април 2017.

„Така ќе дојде до помирување“, изјави таа.

Во првиот предмет за упадот во Собранието беа обвинети 33 лица од кои со закон за амнестија беа помилувани 15 лица. За 16 осудени за „тероризам“ судот донесе пресуда со вкупно 188 години затвор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More