Home » Сигурно не очекуваше такво прашање: Де Роси збесна поради потегот на Љоренте (ВИДЕО)

Сигурно не очекуваше такво прашање: Де Роси збесна поради потегот на Љоренте (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Рома го победи Милан (2:1) на стадионот „Олимпико“ и се пласираше во полуфиналето на Лига Европа со вкупен резултат 3:1.

Во 72. минута се случи сцена која беше споделена на социјалните мрежи. Дефанзивецот на Рома, Диего Љоренте притрча до својот тренер Даниела Де Роси и гестикулираше дека го интересира колку минути има до крајот на натпреварот. Де Роси, играчката легенда на Рома и наследник на тренерот Жозе Мурињо, тогаш збесна. Тој замавна со рацете и го брка Љоренте назад на теренот, што можете да го видите на видеото подолу.

 

Рома, пак, во полуфиналето ќе игра против шампионот на Бундеслигата, Баер од Леверкузен.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More