Home » Штипјани ги оставиле децата заклучени во автомобил додека се коцкале во казино

Штипјани ги оставиле децата заклучени во автомобил додека се коцкале во казино

by Журнал.мк

Полицијата поднесе кривична пријава против родители од Штип кои ги оставиле своите малолетни деца заклучени во автомобил, на паркинг.

Според информациите од МВР, родителите се на возраст од 42 и 27 години.

Децата подолг период останале заклучени на паркингот, додека тие биле во казиното.

Кривичната пријава се однесува за делото запуштање и малтретирање на дете.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More