32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Шпанскиот крал повика на национално единство

Најчитани вести

Шпанскиот крал Фелипе Шестти во традиционалното Божиќно обраќање повика на национално единство и на одбрана на шпанскиот Устав кои се загрозени од каталонскиот сепаратизам. Тој побара да се задржат демократските вредности, без поделби или конфронтации. Според него, еден од главните предизвици во идната година ќе биде Каталонија која во 2017 година се обиде да се отцепи од Шпанија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com