Home » Шокантни вести: Љупчо Палевски – Палчо осомничен за уште едно исчезнување, покрај она на Вања и Панче?

Шокантни вести: Љупчо Палевски – Палчо осомничен за уште едно исчезнување, покрај она на Вања и Панче?

by Журнал

Македонија се уште живее во шок од она што го направи Љупчо Палевски – Палчо и неговата екипа, кои ја убија 14-годишната Вања и пензионерот Панче.

Истрагата е во тек, повеќемина се во притвор, а единствен кој е во притвор надвор од државата односно во Турција е токму главниот осомничен за убиствата – Љупчо Палевски Палчо.

„Фокус“ од извори во истрагата, откриваат дека случајот се проширил и за други мистериозни исчезнувања, за кои не се пронајдени сторителите.

-Се истражува дали Палевски е вмешан и во мистериозното исчезнување на Роберт пред 2 години!“, пишува Фокус.

Повеќе за оваа вест можете да прочитате во неделникот на Фокус кој започнува да се продава од 11-ти јануари 2024 година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More