Home » Шкупи ја комплетира листата на полуфиналисти во Купот на Македонија

Шкупи ја комплетира листата на полуфиналисти во Купот на Македонија

by Журнал.мк

Фудбалерите на Шкупи последни изборија пласман во полуфиналето, во Купот на Македонија. Шкупи во тренинг центарот на ФФМ го победи Работнички со 0:1 (0:1).

Натпреварот требаше да се одигра вчера, но поради лошата состојба на теренот во Маџари, натпреварот се одигра попладнево.

Лидерот на табелата во првенството, победи со голот на Младеновски, постигнат во 15.минута.

Вчера, пласман во полуфиналето изборија бранителот на трофејот Македонија ЃП, Тиквеш и Воска спорт.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More