Home » Школата на Вардар се враќа во Аеродром

Школата на Вардар се враќа во Аеродром

by Lina Muslija

Младинската школа на ФК Вардар се враќа на теренот во населбата Аеродром спроти СЦ Јане Сандански каде што играше во времето на Сергеј Самсоненко. Под покровителство на Општина Аеродром и нејзиниот градоначалникот Тимчо Муцунски се санира теренот, соблекувалните и ќе се овозможат сите услови за нормални тренинзи и настапи на младинските екипи на ФК Вардар.

🔴⚫Старо-новиот дом на младинската академија на ФК Вардар „Кирил Симоновски -Џина“⚽️ во населбата Аеродром спроти СЦ.Јане Сандански.#Наскороооо……

Posted by Младинска школа ФК Вардар on Monday, October 2, 2023

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More