Home » Шкендија во Анталија ќе игра и против Динамо Киев

Шкендија во Анталија ќе игра и против Динамо Киев

by Журнал

Фудбалскиот клуб Шкендија во подготвителната фаза ќе одигра шест контролни натпревари, од кои два во Македонија, додека четири во Анталија, Турција.

Тетовските „црвено-црни“ ги потврдија датумите за пријателските дуели, почнувајќи од 20 јануари против Арсими и на 25 јануари против Скопје.

Во продолжение и распоредот на закажани тест мечеви во Анталија:

Шкендија – Динамо Батуми (Грузија) 28 јануари

Шкендија – Варта Познањ (Полска) 1 февруари

Шкендија – Лиепаја (Летонија) ​5 февруари

Шкендија – Динамо Киев (Украина) 9 февруари

Оваа програма служи како многу тежок дел од зимските подготовки во поглед на барањето да се издигне на посакуваното ниво за идните првенствени предизвици, додека во потрага по оптимална форма, стручниот штаб како и навивачите ќе имаат добра можност да ги оценат формата и развојот на тимот пред пролетната полусезона.

🤝 Faza përgatitore | Caktohen 6 ndeshje kontrolluese 📰 Lexo lajmin e plotë ➡️ https://shorturl.at/blpSX

Posted by KF Shkëndija on Tuesday, January 16, 2024

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More