Home » Шилегов „го нападна“ Зечевиќ на Фејсбук

Шилегов „го нападна“ Зечевиќ на Фејсбук

by Журнал.мк

Лошата атмосфера што владее во внатрепартиските односи во СДСМ изби на површина кај социјалните мрежи. Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов и член на Извршниот одбор на СДСМ „го нападна“ партискиот генерален секретар во оставка Миле Зечевиќ.

„Дечкото од Серава, што мисли дека е “булдужер” од Вардар …Допрва следи “римув” ….“, напиша Шилегов на „Фејсбук“ во статус кој се однесува на Зечевиќ.

Не е познато на што се должи ваквата реакција на поранешниот градоначалник на Град Скопје, но може да се заклучи дека станува збор за негово исклучување од некоја онлајн група по налог на Зечевиќ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More