Home » Шевченко по неуспехот во Џенова се враќа на селекторска функција?

Шевченко по неуспехот во Џенова се враќа на селекторска функција?

by Журнал.мк

Aндреј Шевченко имаше завидна кариера како играч, добро му одеше и на селекторската позиција во Украина, но во Џенова кој беше негов прв ангажман во клуб не се прослави.

Шевченко со Џенова забележа дури седум порази во 10 натпревари и успеа да оствари само една победа. Брзо доби отказ поради очајните резултати, а сега „ЕСПН“ пренесува дека Шевченко повторно може да се врати на селекторската работа.

Наводно легендарниот фудбалер е блиску да седне на кормилото на Полска. Покрај тоа се шпекулира дека ќе му асистира полската легенда, Јержи Дудек.

Дудек не буди добри спомени кај Шевченко затоа што токму тој му го одбрани пеналот во финалето во Лигата на шампионите кога Ливерпул стана европски шампион.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More