Home » Шевченко добил понуда од Португалија

Шевченко добил понуда од Португалија

by Журнал.мк

Андриј Шевченко два месеци се задржа на клупата на Џенова. Не успеа да го раздвижи тимот, не успеа да победи во девет натпрвари во Серија, освои само три бода, поради што доби отказ.

Како сега стојат работите, Шевченко нема да биде долго без работа. Влијателниот „Рекорд“, тврди дека Украинецот добил понуда од Бенфика да го наследи Жорж Жесус.

Бенфика го отпушти Жесус пред три недели.

„Рекорд“, тврди дека Шевченко ја разгледувал понудата.

Андриј Шевченко, пред Џенова беше селектор на Украина, со која играше во четвртфиналето на ЕУРО 2020.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More