24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Шестнаесетгодишно момче со воздушна пушка повредило малолетник

Најчитани вести

Шестнаесетгодишно момче од тетовското село Врапчиште ракувајќи со воздушна пушка повредил друг малолетник од истото село. Повреденото момче е префрлено во приватната болница „Систина” во Скопје каде му е укажана лекарска помош.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека инцидентот бил пријавен вчера во 14:10 часот во СВР Тетово. Немилиот настан се случил на 5 јануари околу 15:30 часот во помошен објект во атарот на селото Врапиште.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистувaње на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com