Home » Шестмина загинати во експлозија на камион со гас во Монголија

Шестмина загинати во експлозија на камион со гас во Монголија

by Журнал

Повредени се најмалку 11 лица во пожарот што избувна во близина на пазарот Дуњингарав.

Во гаснењето на пожарот учествуваа повеќе од 600 пожарникари со 100 возила.

Според локалните онлајн весници, пожарот брзо зафатил неколку околни згради, вклучително и една станбена зграда. Изгорени се десетици автомобили. Жителите на околните куќи се предупредени да се евакуираат.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More