Home » Шест македонисти ќе бидат одликувани со Медал за заслуги за Република Северна Македонија

Шест македонисти ќе бидат одликувани со Медал за заслуги за Република Северна Македонија

by Журнал

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска на свеченост во Музејот на македонската борба за самостојност ќе одликува шест македонисти со Медал за заслуги за Република Северна Македонија.

Како што соопшти Кабинетот на Претседателот, ќе бидат одликувани македонистите Златко Крамариќ, Зузана Тополињска, Јоуко Линдстет и постхумно Јежи Русек, Кшиштоф Вроцлавски и Далибор Брозовиќ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More