Home » Серија земјотреси го погодија Крит за помалку од половина час

Серија земјотреси го погодија Крит за помалку од половина час

by Журнал.мк

Најмалку три земјотреси утринава го погодија грчкиот остров Крит за помалку од половина час, јавува EMSC.

Првиот земјотрес е регистриран во 7 часот и 57 минути по наше време и бил со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала.

Само три минути подоцна, точно во 8 часот, на Крит има нов земјотрес, со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала.

Најсилниот земјотрес досега е регистриран во 8 часот и 17 минути, исто така на овој грчки остров. Имаше јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала, пренесува EMSC.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More