Home » Семејство со три деца во Италија со автомобил слетало во море, лекарите се борат за животите на мајката и синот

Семејство со три деца во Италија со автомобил слетало во море, лекарите се борат за животите на мајката и синот

by Журнал.мк

Семејство со три деца, со автомобил слетало во море кај Џенова, а лекарите се борат за животот на мајката и шестгодишното момче, јавуваат италијанските медиуми.

Според информациите, трагедијата се случила во саботата под се уште неразјаснети околности.

Според медиумите, се работи за семејство од Милано, а несреќата се случила во туристичката зона на пристаништето во Лавања.

Најверојатно поради погрешен маневар, автомобилот паднал од пристаништето во морето.

Еден нуркач и двајца морнари веднаш скокнале во водата за да ги извлечат заробените патници. За жал, мајката и шестгодишното момче не можеле веднаш да ги извлечат и неколку минути останале заробени на задното седиште.

Повреденото момче со хеликоптер е префрлено во болница во Џенова. И тоа и неговата мајка се на одделот за интензивна нега и нивните животи се во опасност.

Според медиумите, таткото и двете деца на возраст од 16 и 12 години се задржани во болница и се во тешка психолошка состојба.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More