Home » Села: Не може да се формира влада без Албанци

Села: Не може да се формира влада без Албанци

by Журнал.мк

Говорејќи за формирање на идната влада после изборите во мај, Зијадин Села од Алијанса за Албанците вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 кажа дека не може да се формира влада без Албанци.

„Тоа не е во законот за формирање на влада, ниту во Уставот, но не можеме да се вратиме во деведесетите. Влада без учество на партија на Албанците не може да има, непишано, но моќно правило“, рече Села.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More