Home » Села: Да се одржи Конгрес на АА на 18 февруари за разрешување на Таравари

Села: Да се одржи Конгрес на АА на 18 февруари за разрешување на Таравари

by Журнал

Претседателот на Централното на АА , Зијадин Села и членовите на собранието по неколку часа дебата донесоа одлука за отчет и смена на претседателот на партијата Арбен Таравари.

Зијадин Села рече дека по бурна дебата , од 108 члена на собранието, 106 гласале за да се одржи КОнгрес на партијата со цел разрешување на Таравари , како претседател на АА.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More