Home » Секоја недела најголемиот погоден коефициент во Спорт лајф носи 100.000 денари

Секоја недела најголемиот погоден коефициент во Спорт лајф носи 100.000 денари

by Lina Muslija

Новата акција на обложувалниците „Sport Life“ – „Играј за повеќе“, ќе се одвива од 1-ви јуни сè до 14 јули, во шест неделни етапи, со премија од 100.000 денари за секоја етапа. Премијата ќе ја освои играчот со највисок погоден коефициент на добитен тикет, уплатен со приложување на СЛ клуб картичката.

За пресметка во неделните етапи влегуваат тикетите кои што се уплатени во периодот од почетокот на етапата 09:00 заклучно со последниот ден од етапата до 23:59 часот, при што сите натпревари на тикетот треба да бидат со саатница во рамките на етапата.

Во обработка за акциската кампања влегуваат само несистемските тикети, со една комбинација.Тикетите уплатени од понудата за „живо“ и микс-тикетите исто така влегуваат во пресметка за акциската кампања.

Со акцијата „Играј за повеќе“, играчите членови на СЛ клубот ги очекуваат интересни мечеви и можности за поголеми добивки, особено со мечевите на Европското фудбалско првенство – УЕФА ЕУРО 2024, кое ќе се одвива од 14 јуни до 14 јули оваа година.

 

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More