Home » Сека Алексиќ приведена во Цирих

Сека Алексиќ приведена во Цирих

by Журнал.мк

Пејачката Сека Алексиќ ноќта меѓу саботата и неделата била приведена во Цирих, а сега и откри што се случило.

Имено, како што раскажа Сека Алексиќ за „Блиц.рс“, полицијата дошла на нејзиниот настап во една дискотека во Цирих за да и ги провери работните дозволи, но утврдила дека работните дозволи не се соодветни, па пејачката и членовите на бендот биле приведени да дадат изјави.

– Полицијата дојде на нашиот настап и ги провери работните дозволи, утврди дека не се соодветни. И полицијата зеде моја изјава и го казни сопственикот за мене и за целиот бенд, изјави таа за Блиц.

Пејачката и бендот поминале осум часа во притвор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More