Home » Седници на собраниските комисии за одбрана и безбедност и Законодавно-правната комисија

Седници на собраниските комисии за одбрана и безбедност и Законодавно-правната комисија

by Журнал.мк

Во Собранието денеска седници ќе одржат Комисијата за одбрана и Законодавно-правната комисија.

На дневен ред на двете комисии е Предлог на одлука за испраќање на припадници на Армијата на Република Северна Македонија за учество во меѓународната операција на Организацијата на обединетите нации „УНИФИЛ“, во Република Либан.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More