Home » Седницата за избор на новата Влада ќе се одржи в сабота

Седницата за избор на новата Влада ќе се одржи в сабота

by Журнал.мк

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска го информира мандатарот за состав на новата влада, Димитар Ковачевски, дека седницата за избор на Владата ќе ја свика в сабота во 11 часот.

Претходно, мандаторот Ковачевски, официјално му ги достави на претседателот на Собранието предлог-составот и предлог-програмата за работа на новата влада и изрази очекување дека истите ќе бидат одобрени без одложување.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More