20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Seat Arona доби редизајн и посебно Xperience ниво на опременост (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најчитани вести

Заедно со премиерата на ажурираната верзија на компактниот СУВ модел Arona, Seat го претстави автомобилот и во целосно ново ниво на опрема за портфолиото на моделот, наречено Xperience. Тоа треба да одговори на барањата на оние потрошувачи, кои освен возможно најновите технологии на Seat, бараат и теренски сјај во нивниот иден автомобил.

Како цело, обновениот Seat Aronа доби посилен сјај, а тоа е постигнато со интегрирањето на новиот преден браник со фарови за магла, нов заден спојлер и дифузер, нови модели на бандажи и ново брендирање во задниот дел на купето.

Промените кај Seat Arona се сериозни и во внатрешноста, каде што се открива нова предна табла со нова централно расположена централна конзола на инфо-комуникцискиот и мултимедиски систем, нов многуфункционален и ергономичен волан, нови отвори за воздух со задно осветлување и друго.

Ажурираниот Seat Arona дебитира и со актуелни решенија во однос на системите за поврзување, вклучувајќи и Wireless Full Link со безжично синхронизирање на мобилниот телефон преку Android Auto и Apple CarPlay, мобилна апликација Seat Connect и друго.

Системите за зголемување на активнат безбедност за развој со присуство на системот за полуавтоматско управување Travel Assist, надградувајќи ја Lane Assist, Side Assist, системот за препознавање на сообраќајни знаци, автоматски фарови, паркинг асистент и друго.

Што се однесува до погонските агрегат, обновената Arona доаѓа во пет енергетски верзии на бензински и CNG мотори, а дијапазонот тука е од 90 до 150 коњски сили.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести