Home » Се врши генерално чистење на поројот на ул. Крушевска Република

Се врши генерално чистење на поројот на ул. Крушевска Република

by Журнал.мк

Процесот за генерално чистење на поројот на ул. Крушевска Република, започнат во месец април со пролетно прскање против коров и други растенија, продолжува со активности за негово целосно чистење (машинско косење на трева, собирање на останатиот смет, отстранување на наносите од песок и земја и сл.)

Истата постапка ќе биде повторена во текот на летото како и во текот на есенските месеци.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More