Home » Се урна ресторан во Мајорка, има мртви и повредени

Се урна ресторан во Мајорка, има мртви и повредени

by Журнал.мк

Алерта њуз јавува дека во несреќата загинале четири лица, а 27 се повредени

Две лица загинаа, а десетина се повредени при уривање на тераса на ресторан во двокатна зграда на шпанскиот остров Мајорка, соопштија спасувачките служби.

„Најмалку четворица загинати и десетици повредени по уривање на ресторан во Палма де Мајорка.

Ресторанот ‘Медуза бич клуб’ се наоѓа на приземјето од зградата Плаја де Палма“, стои во една објава на социјалната мрежа Икс.

Алерта њуз јавува дека во несреќата загинале четири лица, а 27 се повредени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More