Home » „Се смеам и плачам“: Џенифер Анистон со трогателна порака по смртта на Метју Пери (ФОТО)

„Се смеам и плачам“: Џенифер Анистон со трогателна порака по смртта на Метју Пери (ФОТО)

by Lina Muslija

Џенифер Анистон, актерката од познатата серија „Пријатели“ за прв пат проговори за смртта на нејзиниот колега и пријател Метју Пери. Актерката која ја глумеше Рејчел во „Пријатели“ се прости од својот сакан Чендлер на Инстаграм.

-Ох, ова беше тешко… Да се ​​збогуваме со нашиот Мети беше луд бран на емоции што никогаш претходно не сум го доживеала. Сите ние доживуваме загуба во одреден момент од животот. Губење на животот или губење на љубовта. Способноста навистина да седите во оваа тага ви овозможува да почувствувате моменти на радост и благодарност што сте сакале некого толку длабоко. И ние длабоко го сакавме. Тој беше дел од нашата ДНК. Секогаш бевме шестмина. Ова беше избрано семејство кое засекогаш го смени правецот на тоа кои бевме и каков ќе биде нашиот пат. Мети знаеше да сака, да ги насмее луѓето. Како што кажа и самиот, ако не слушне смеа мислеше дека ќе умре. Неговиот живот буквално зависеше од тоа. И тоа како успеа во тоа. Сите не насмеа. И тој се смееше многу. Изминативе неколку недели плачев поради пораките што си ги праќавме. Се смеам и плачам, па пак се смеам. Ќе ги чувам засекогаш. Најдов една порака што ми ја испрати еден ден. Таа кажува сè. Мети, те сакам многу и знам дека сега си во мир и дека веќе ништо не боли. Разговарам со тебе секој ден… Понекогаш ми е како да те слушам како велиш: „Можеш ли да бидеш полуда?“  Почивај во мир братче. Секогаш ми го разубавуваше денот, се вели во прошталната порака на Џенифер Анистон.

Да потсетиме, Пери почина во октомври во својот дом во Лос Анџелес. Неговото безживотно тело било пронајдено во џакузито.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More