Home » Се преврте автобус на „Житиа Турс“ во Србија, најмалку 11 повредени патници

Се преврте автобус на „Житиа Турс“ во Србија, најмалку 11 повредени патници

by Журнал.мк

Автобус на „Житиа турс“ вчера вечер околу 22 часот излета од патот и се преврте кај местото Велики Купци во близина на Крушевац, Србија.

Како што пренесуват српските медиуми повредени се најмалку 11 лица, а се претпоставува дека патниците се претежно од Косово и Метохија бидејќи автобусот сообраќал на релација Приштина – Грац.

Повредените патници биле транспортирани во болницата во Крушевац. Повеќе детали за несреќата се очекуваат денес.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More