Home » Се огласи Таравари: Секој кој ќе остане без зборови, А МУ ОСТАНАЛ САМО КУРШУМ Е ВО ГОЛЕМА НЕВОЛЈА

Се огласи Таравари: Секој кој ќе остане без зборови, А МУ ОСТАНАЛ САМО КУРШУМ Е ВО ГОЛЕМА НЕВОЛЈА

by Журнал

Силите на државната полиција денеска беа кај мене дома како што видовте од медиумите, бидејќи таму беше пронајден куршум кој беше оставен со јасна заканувачка мафијашка порака, пишува лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари откако денеска пред неговата врата беше пронајден куршум.

Жал ми е за моето семејство и особено за мајка ми која особено лошо ја доживеа оваа ситуација. Жал ми е за оние политичари кои покажуваат дека нивниот аргумент да замолчи нечиј глас се куршумите, куршуми кои ме потсетуваат на Италија во 1992 година каде мафијата го уби познатиот судија Џовани Фалконе.., додава тој.

Но за тоа ми е жал…тука завршува моето жалење и започнува мојата радост затоа што разбирам дека тие што ја држеа оваа земја во заложништво се во очај на загуба!

Секој кој ќе остане без зборови, а му останал само куршум е во голема неволја…

Кој и да го оставил тој куршум, му велам дека и да оставите тешка артилерија, ПРОМЕНАТА ПОЧНА И НЕМА ШТО ДА СЕ ЗАПРЕ!

Можеш да ме убиеш, а тоа би било голема загуба за моето семејство и жал ми е што и моите деца го читаат ова…но вие би убиле само еден човек, но што ќе направите со илјадници, стотици илјади и милиони луѓе кои сега веќе се станати на нозе?’

Не можете да замолчите, убивате, запрете народ!

Ви благодарам на сите што ме поддржувате!

Срцето ми го направивте планина!

Ја започнавте промената со мене или без мене Промената е направена, напиша Таравари.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More