Home » Се одржа Изборна конференција на Движење ЗНАМ

Се одржа Изборна конференција на Движење ЗНАМ

by Журнал

Во Струмица денеска се одржа конститутивна изборна конференција на Движење ЗНАМ – За наша Македонија во присуство на над 1000 членови, поддржувачи, граѓани.

За Претседател на Општинската организација во Струмица избран е Миле Цеков.

За членови на извршен одбор избрани се Марјан Младенов, Марија Митева, Марија Пантева, Атанас Стојанов, Ристо Волков, Марјан Мицевски, Лилјана Јешменова Стојановиќ, Наташа Лазарова – Донева, Орче Панчев, Исмаил Исмаилов, Сања Чангулска.

На конференцијата присуствуваше Претседателот на Движење ЗНАМ – За наша Македонија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More