18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Се обидел физички да нападне царинските службеници на граничен премин

Најчитани вести

Скопје, 25 декември- На 23.12.2019 во 23.35 часот на граничен премин „Табановце“ од слобода бил лишен А.И.(32) од с.Трубарево, скопско, поради тоа што ги омаловажувал и се обидел физички да ги нападне царинските службеници на граничниот премин.

За настанот бил известен јавен обвинител, а лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com