Home » Се бара телото на Данка околу Лазарева пештера и Злотска река

Се бара телото на Данка околу Лазарева пештера и Злотска река

by Журнал.мк

Продолжува потрагата по телото на двегодишното девојче Данка Илиќ од Бор.

Од куќата на осомничениот Дејан Д. во село Злот, потрагата е фокусирана на Лазарева пештера и Злотска река, кои се наоѓаат нешто повеќе од три километри од ова место.

Како што јави репортерот на Телеграф од местото на настанот, пред пештерата има припадници на полицијата, како и пожарникари и спасувачи. Денеска е целосен молк пред куќата на осомничениот Дејан Д. Нема никој, освен една дежурна полициска патрола.

Полицијата вчера изврши интензивен претрес на теренот на куќата на осомничениот Дејан Д., кој и самиот вчера беше присутен на лице место. Во селото Злот од утрово пристигнуваат цистерни за одводнување на септички јами, пожарникари, полиција, багери.

Телото на девојчето се уште не е пронајдено. На осомничените за нејзиното убиство им е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More