10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Се бара оставка од Груби: Рушењето на системот е поради неодговорни политичари

Најчитани вести

Рушењето на правниот систем го овозможува неодговорноста на политичарите.
Артан Груби мора да поднесе оставка, напиша на својот ФБ профил професорката Мирјана Најчевска.

Најчевска во продолжение на својата објава додава:

Граѓаните одговараат прекршочно, политичарите сносат политичка одговорност соодветна на функцијата која ја извршуваат.
Колку повисока функција толку поголема одговорност.
Артан Груби мора да поднесе оставка.
И впрочем Картагена мора да биде разрушена.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести