Home » СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со измислици сака да го прикрие неработењето на Арсовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со измислици сака да го прикрие неработењето на Арсовска

by Журнал.мк

Во обид да ги прикријат неспособноста и неработењето на Данела Арсовска, од ВМРО-ДПМНЕ секој ден измислуваат наводни афери, велат од СДСМ како реакцијана денешната прес-конференција на Марија Митева која кажа дека Љубица Јанчева и Петре Шилегов во кафеана направиле сметка од 91.560 денари.

Од партијата посочуваат дека Данела Арсовска е најслабата градоначлничка на Скопје досега.

„За првите денови нема ниту еден реализан проект. Единствено што правеше е нивелирање шахта и поништување проекти од интерес на скопјани. Во време на криза Арсовска и градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ги заборавија граѓаните и ги игнорираа нивните барања“, се наведува во партиската реакција во која се додава дека ВМРО-ДПМНЕ со ништо не може да ја сокрие неспособноста и неработењето на своите градоначалници.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More