Home » СДСМ: Доаѓа ново време, новата Влада предводена од СДСМ веднаш започнува со работа

СДСМ: Доаѓа ново време, новата Влада предводена од СДСМ веднаш започнува со работа

by Журнал.мк

Парламентарното мнозинство синоќа избра нов состав и програма на новата Влада предводена од СДСМ.

Новата Влада со работа започнува веднаш. Веќе на првата седница, денеска, се очекуваат одлуки за енергетската криза.

Веднаш потоа, решенија за зголемување на пензиите и за поддршка на куповната моќ на граѓаните.
Владата ќе се посвети на ефикасна реализација и стимулирање на домашните јавни капитални и домашните и странски приватни инвестиции.

Доаѓа ново време.

Центар за комуникации со јавноста-СДСМ

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More