Home » СДСМ: Бесплатен топол оброк за учениците

СДСМ: Бесплатен топол оброк за учениците

by Журнал.мк

Новата програма, утрово преку писмено соопштение ја промовираше СДСМ.

„СДСМ има јасен, конкретен и издржан план за иднината преточен во новата изборна програма.

Еден од клучните столбови од планот на СДСМ за европска иднина на Македонија е европско образование, ао конкретни мерки и проекти за учениците.

СДСМ гарантира безбедност и сигурност за учениците.

Еден од проектите е бесплатен топол оброк за учениците во основните и средните училишта.

Предвиден е и бесплатен јавен превоз за сите ученици и студенти. Децата се нашата иднина “– се вели во соопштението на СДСМ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More