Home » СДСМ: Арсовска ќе потроши 670.000 евра за вработување партиски кадри, а нема пари за субвенционирање парно за скопјани

СДСМ: Арсовска ќе потроши 670.000 евра за вработување партиски кадри, а нема пари за субвенционирање парно за скопјани

by Журнал.мк

Градоначалничката Данела Арсовска освен што покажува неспособност и незаинтересираност за проблемите на скопјани, не работи ништо.

Наместо да менаџира единствено што го прави е да бара пари и помош од Владата.

И покрај тоа што Владата има обезбедено 70 милиони евра за превоз во Скопје, таа бара пари од Владата за ЈСП.

Бара пари за парно, а Владата обезбедува 80% од трошоците за актуелната цена на парното.
Истовремено, додека бара пари Арсовска вработува 109 партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ.
Арсовска нема пари за парно за скопјани, но издвојува 670.000 евра од парите на скопјани за вдомување партиски војници.

На Арсовска не и се даваат 1 милион евра за парно, за скопјани да не добиваат повисоки сметки за парно, но затоа нема проблем да потроши 670.000 евра за вдомување на партиски кадри.
Крајно време е Арсовска конечно да престане да бара оправдување за нејзината неспособност и да почне нешто да работи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More