Home » СДСМ: 2 години власт во 40 општини со 0 резултати, со ДПМНЕ нема напредок

СДСМ: 2 години власт во 40 општини со 0 резултати, со ДПМНЕ нема напредок

by Журнал.мк

Интегрален текст од соопштение на политичката партија СДСМ:

ДПМНЕ по 2 години локална власт во над 40 општини ги изневери граѓаните и не ја оправда довербата добиена од граѓаните на локалните избори.

По две години нема проекти, нема резултати, нема напредок.

Но, има безброј нереализирани изборни ветувања од изборните програми на градоначалниците на ДПМНЕ.

Разочарувањето на граѓаните е уште поголемо, бидејќи наместо прогрес и проекти за унапредување на општините, добија назадување и повисоки сметки за комунални услуги.

Локалната власт на ДПМНЕ и шпицниот градоначалник Христијан Мицкоски стана симбол за неспособност, партизација и хаос, непродуктивни трошења и задолжувања на општините.

ДПМНЕ не ја оправда довербата од граѓаните.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More