10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Саудиската полиција убила двајца мажи, планирале терористички напад

Најчитани вести

Безбедносните служби на Саудиска Арабија денес соопштија дека нивни припадници убиле двајца мажи во градот Дамам кои планирале терористички напад, известува агенцијата „СПА“.

Во операцијата запленети се пет килограми експлозивен мареријал.

Мажите се убиени во среда додека го превезувале експлозивот.

Двајца Саудијци се убиени во среда додека возеле автомобил во кој е најден експлозив. Тие почнале да пукаат кон безбедносните сили кои ги запреле а убиени се во размена на оган.

Полицијата ги објави имињата на двајцата убиени и соопшти дека е уапсен и трет маж кого не го именувала.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести