Home » Саша Ковачевиќ е ПРЕЗГОДЕН, но не му е лесно на режим

Саша Ковачевиќ е ПРЕЗГОДЕН, но не му е лесно на режим

by Журнал.мк

Пејачот Саша Ковачевиќ со години е високо, ако не и највисоко, на листата на најзгодни мажи на јавната сцена.

Момците му завидуваат на изгледот, а жените воздивнуваат по неговите стомачни мускули и совршено извајано тело.

Како што вели, овој изглед не му дошол преку ноќ, туку е резултат на долгогодишно откажување.

-Следам сопствен режим повеќе од 7 години. Многу сум строг кога станува збор за храна и вежбање. Се случи повеќе од половина година да не изедам чоколадо, толку сум дисциплиниран. Тоа може да оди до крајност и во некаква болест, како што моето семејство сака да се шегува, но тоа е мојот начин на живот , изјави пејачот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More