1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Santa Cruz – првиот пикап на Hyundai

Најчитани вести

Веќе некое време е познато дека Hyundai сака да направи пикап/камионет

Santa Kruz е името на овој модел, а наскоро треба да се случи и премиерата

Судејќи според графиките објавени на Интернет, сите показатели се дека Santa Cruz ќе биде еден од најубавите предлози во својот сегмент. Да, никој веројатно нема да купи пикап поради изглед, но атрактивниот дизајн на новиот Santa Cruz можеби може тоа и да го промени.

Линиите на Santa Cruz многу потсетуваат на новиот Ticson – слична решетка, фарови, па дури и страничната линија сугерираат дека двата модели може да имаат многу заедничко. Дали е тоа навистина така? Одговорот треба да го дознаеме наскоро, бидејќи дебито е закажано за 2022 година.

Пикапот пред се ќе биде насочен кон американскиот пазар, но тоа незначи дека дека корејците нема да се испробаат и на некои други пазари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести