Home » Санкционирани 143 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

Санкционирани 143 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

by Журнал.мк

Изречени се и седум мерки за користење мобилен телефон за време на возење
Санкционирани се 143 возачи во Скопје во текот на вчерашниот ден, соопшти Министерството за внатрешни работи.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 143 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 24 санкции, 21 за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се седум мерки за користење мобилен телефон, три санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), седум мерки за непрописно престигнување и обиколување.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од Министерство за внатрешни работи, од каде штон апелираа до граѓаните да ги почитуват сообраќајните правила и прописи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More