12.8 C
Skopje
Monday, September 27, 2021

Samsung Galaxy S22 серијата нема да има камери под екранот?

Најчитани вести

Претходно беше најавено, а сега повторно доаѓаат потврди дека Galaxy S22 серијата нема да има камера под екранот. Сепак, Samsung Galaxy S22 и S22+ ќе добијат поголеми надградби на камерата на задната страна.

Објавувачот Ice Universe тврди дека споменатите модели ќе имаат главен сензор од 50MP на задната страна, телефото камера од 12MP со 3x оптички зум и ултра-широк модул од 12MP. Доколку селфи камерата го задржи постојниот сензор за 10 мегапиксели, се верува дека многумина ќе бидат задоволни со овој систем на камера.

Galaxy S22 Ultra ќе има систем на камери сличен на неговиот претходник, а ќе користи и подобрени телефото камери. И двете ќе имаат трајна функција за зумирање, со 3x за едната и 10x за другата камера, а ќе има и поголеми сензори со резолуција од 12MP. Истата селфи камера од 40MP се очекува однапред.

Се очекува дека Samsung за е држи до испробаниот систем со punch hole селфи камери во екранот и дека се уште нема да експериментира со сензорите под дисплејот во својата премиум смартфон линија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com