25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Samsung Galaxy S10 Lite и Note10 Lite добија Bluetooth сертификат

Најчитани вести

Неодамна се појавија рендери за Galaxy A81 и A91 моделите, за кои се очекува дека ќе бидат објавени како Note10 Lite и S10 Lite на некои пазари. Засега нема официјални информации за овие телефони од самата компанија Samsung, но само што добија Bluetooth SIG сертификат, што сугерира дека наскоро ќе бидат објавени.

Galaxy S10 Lite е прикажан со број на модел SM-G770F, додека Note10 Lite е забележан со ознаката SM-N770F за моделот кој е сертификуван. Листингот не открива никакви други детали за двата смартфона, но гласините сугерираат дека Note10 Lite ќе го покренува Note10 Lite чипсетот на Samsung.

Јужнокорејската компанија на 12. декември ќе одржи настан во Виетнам, во текот на кој ќе ја претстави Galaxy A (2020) серијата телефони, а во текот на овој настан би можеле да ги видиме и Galaxy A81 и A91 моделите.

извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com