25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Samsung Galaxy Note 10 и 10 Plus: Целосни спецификации!

Најчитани вести

Веќе го знаеме дизајнот. Сега, ајде да видиме што ќе нудат Note 10 и Note 10 Plus во внатрешноста!

Note 10 ќе доаѓа со 6.3 инчен панел, Snapdragon 855, 8GB RAM и 256GB меморија. Сето тоа ќе биде придружено од батерија од 3500 mAh. На задната страна ќе има систем од три камери – 12 мегапикселна главна, 12 мегапикселна секундарна и трета камера од 16 мегапиксели. Ќе биде достапен во бела, црна и црвена боја.

Потоа, го имаме поголемиот Note 10 Plus. Овој уред ќе има 6.8 инчен панел, Snapdragon 855(+) или Exynos 9825, 12GB RAM и 256GB меморија. Батеријата е од 4300 mAh. На задната страна повторно ќе има три камери. Нивните спецификации ќе бидат исти како оние на обичниот Note 10. Единствена разлика е што ќе бидат придружени и од ToF сензор. Ќе биде досапен во бела, црна и кристална боја. /gsm.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com