1.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

Samsung Galaxy M32 ќе пристигне на 21 јуни со голема батерија

Најчитани вести

Samsung Galaxy M32 смартфонот официјално пристигнува на 21 јуни. Телефонот се појави на Амазон Индија со датумот на лансирање, а на целната страница беа откриени и некои од клучните спецификации на средниот опсег – голема батерија, светол екран и четири-камери.

Екранот ќе биде 6,4 ”Super AMOLED панел со стапка на освежување од 90Hz, резолуција од Full HD + и рекламирана осветленост од 800 г. Willе има изрез на водена капка за селфи камерата, која ќе доаѓа со сензор од 20MP.

Quad камерата на задната страна ќе биде поставена на квадратен остров, а главниот стрелец е 64MP. Ние сме прилично сигурни дека другите три стрелци ќе бидат со ултра широк агол + длабочина + макро камери, исто како кај Galaxy M42 5G.

Другите спецификации вклучуваат огромна батерија од 6.000 mAh, која отсекогаш била карактеристика за серијата Galaxy M. Samsung ќе го продава телефонот првенствено преку Интернет во Amazon и Samsung Store, а цената најверојатно ќе биде околу INR15,000-INR20,000, во зависност од опциите за складирање и RAM меморија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести