23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Samsung Display објави повеќе детали за штедливите OLED панели

Најчитани вести

Samsung Display објави повеќе детали за новата генерација штедливи OLED панели, кои во моментно го красат неодамна претставениот Galaxy S21 Ultra телефон. Покрај тоа што е поштедлив, екранот е сега и посветол.

OLED ја намалува потрошувачката за 16 проценти, додека ја зголемува осветленоста. Знаеме дека OLED користи органски диоди кои емитуваат светлина, а Samsung креираше нов материјал што ја зголемува брзината на движење на електроните, со што се зголемува осветленоста.

Се очекува дека Samsung ќе создаде нова генерација OLED панели и за другите производители, но не е познато кога новата технологија ќе се појави на пазарот во производите за широка потрошувачка.

Засега, единствениот начин да се искуси новата технологија е да се купите Galaxy S21 Ultra моделот.

Се очекува дека Samsung ќе создаде нова генерација OLED панели и за другите производители, но не е познато кога новата технологија ќе се појави на пазарот во производите за широка потрошувачка.

Засега, единствениот начин да се искуси новата технологија е да се купите Galaxy S21 Ultra моделот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com