Home » Само што реши да оди во пензија, Монца го натера повторно да ги облече копачките

Само што реши да оди во пензија, Монца го натера повторно да ги облече копачките

by Lina Muslija

Алехандро Папу Гомез иако беше решен да се пензионира, повторно ќе ги облече копачките. 35-годишниот Аргентинец кој стана светски шампион на последниот Мундијал во Катар, остана без клуб откако на 1 септември го раскина договорот со Севиља. Неодамна откри дека размислува за крај на кариерата, но пред да донесе конечна одлука, добил повик од италијанскиот прволигаш Монца.

Според последните вести, Монца се согласила да го доведе аргентинскиот напаѓач откако се повреди Џанлука Капрари. Веќе е договорен термин за лекарски преглед, по што Папу Гомез ќе биде претставен пред јавноста. По шест кола Монца има шест бода и се наоѓа на 15. место во Серија А.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More