24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Салма Хајек ги полуде обожавателите: Се соблече во бикини и се пофали со прекрасните облини кои го одземаат здивот

Најчитани вести

Актерката Салма Хајек редовно ги почестува своите фанови на Instagram со секси фотографии, а со неодамнешната објава целосно полуде многу следбеници. Фотографијата на Салма во бикини заработи скоро два милиони лајка за еден ден

Поради својот извонреден актерски талент, Салма Хајек е една од најбараните латино актерки, која веќе долго време покажува што може и знае и во Холивуд. Но, покрај талентот за глума, Салма воодушевува и со нејзината егзотична убавина и младешки изглед.

Познатата убавица, родена во Мексико, која го прослави својот 54-ри роденден во септември, има тело на божица на која би ѝ позавиделе и полумлади жени. Дека е горда на своето тело, Салма докажува повеќе пати на социјалните мрежи каде споделува секси фотографии во костими за капење со своите обожаватели, а последната од редот предизвика вистинска еуфорија.

Актерката објави фотографија на Instagram каде позира во море во бикини, па нејзините прекрасни облини и виткото тело повторно беа во преден план.

Фановите не можеа да не се чудат на тоа колку нивната омилена актерка изгледа соблечена. Тие ја опсипаа со комплименти, а фотографијата собра скоро два милиони лајка.

„Што се случува? Ми падна телефонот!“,„ Дали си сигурна дека имаш 54 години? “,„ Ова е најубавиот почеток на 2021 година “, се само некои од коментарите под фотографијата што фановите ја почастија прекрасната актерка и сопруга на францускиот милијардер Франсоа-Анри Пинаулт.

Но, Салма не била секогаш свесна за своите физички адути за кои воздивнуваат мажи и жени ширум Светот. Таа еднаш откри дека порано била премногу самокритична.

„Кога ги гледам моите слики во 30-тите и 40-тите години, се гледам себеси многу поубава отколку што мислев во тоа време. Бев прилично критична кон себеси, па сега кога ќе се погледнам во огледало размислувам за работи што не ги гледам во моментот и како ќе се допаднам за 10 години “, изјави актерката за списанието People за изданието „Beautiful Issue“пред една година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com